Fare
Aspendos İlaçlamaFirması

Fare

Fareler, fizyolojik olarak insanlara benzerlik gösteren ve yaşam alanlarımız içerisinde sıklıkla karşılaştığımız kemirgenlerdendir. Her ne kadar küçük canlılar da olsalar, fareler insan hayatını oldukça zor bir hale getirmektedir. Çünkü fareleri evimizden iş yerlerimize, bahçelerimizden sitelerimize, okullardan hemen her yere kadar görmek mümkündür. Bu canlılar kendilerine yaşam alanı bulmakta hiç zorlanmayan ve zor koşullar altında bile yaşayabilen canlılardır. Hayatımızın içerisine dahil oldukları anda hem hastalık taşımaları, hem de aynı ortamda olmak ile birlikte rahatsız edici bir ruh haline sokarlar.
Fareler, sıçangiller ailesine mensup, uzun kulaklı, ufak boyutlu ve kara gözlü memeli hayvanlardandır. Çok hızlı üreyebilmekte ve farklı yaşam alanlarına uyum sağlayabilmektedirler. Fındık, çatı ve lağım fareleri insanların bulunduğu alanlarda yaşayabilirken; tarla faresi, çöl faresi ve kör fare gibi türler de yaban hayatta yaşayabilir. Memeli hayvanlar arasında en zararlı tür olarak bilinen fareler, görüntü ve hızları itibarıyla birçok insanın korkmasına da neden olabilmektedir.

Farelerin ne gibi zararları vardır?

Farelerin en belirgin özellikleri, ısırma ve kemirme işlemleri yapmalarıdır. Isırma ve kemirmeleri ile birçok besin kaynaklarına zarar vermekte ve taşıdıkları virüsler ile hastalıkların bulaşmasına neden olmaktadır. Yabani hayatta yaşayan fareler, özellikle, gelişmekte olan ağaçların köklerini kemirmekte ve ağacı çürütmektedir. İnsanların yaşadığı yerlerde bulunan fareler ise daha farklı zararlara sebep olmaktadır. Açıkta bırakılan yiyecekleri tüketmeleri, mobilyaları ve evdeki kabloları kemirmeleri verilebilecek en basit örnekler arasındadır. Bu örnekler dışında, taşıdıkları virüsler sebebiyle tehlikeli hastalıkların bulaşması, zararlarının en büyüğü olarak gösterilebilir.

Yaşadığım Alanda Fare olup olmadığını nasıl anlarım?

Ev veya iş yerinizde fare olup olmadığınız birkaç yolla anlarsınız. Fare pisliği küçük bir buğday tanesi boyunda olup siyah renklidir. Eğer fare pisliğini belirli aralıklarla görüyorsanız fare probleminiz var demektir. Diğer bir yöntem ise kemirme izlerini takip etmektir. 

FARELERDEN NASIL KURTULURUM?

Mutlaka profesyonel ilaçlama uygulaması yaptırmanız gerekmektedir. Zamanında önlem almamak ve ilaçlama yaptırmamak, farelerin daha fazla üremesine ve fare probleminin artmasına yol açacaktır. Farelerin çok hızlı üreyen canlılar olduğunu unutmamak gerekir. Uzman teknisyen arkadaşlarımız 7/24 size yardımcı olacaklardır. Kullandığımız ilaçlar SAĞLIK BAKANLIĞI VE DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (WHO) ONAYLIDIR.  Aspendos İlaçlamaolarak sizlere güvende bir yaşam alanı sunmak için 7/24 hizmet vermekteyiz. Ücretsiz keşif için bizi arayın Tel:0532 491 23 07

Whatsapp
Destek
Hemen Ara
0532 491 23 07