Gümüş Böceği
Aspendos İlaçlamaFirması

Gümüş Böceği

Deri yapısı katmanlar halinde bölmelere sahip olup üçgenimsi vücut yapısına sahiptir. Baş ve de göğüs yapıları geniş olup; kuyruk kısmı ise daralmaktadır. Gümüş böceğinin  toplamda 8 adet ayağı ve de başları üzerinde yer alan 1 çift anteni bulunmaktadır. Gümüş böceği yapısal olarak kanatsızdır ve de oldukça hızlı hareket edebilmektedirler. Gümüş böcekleri evlerimizde görülmenin yanı sıra, ekmek fırınlarında, kağıt ve dokuma fabrikaları gibi üretim yapılan alanlarda da oldukça sık görülebilmektedir.
 

Gümüş böcekleri evlerimiz içerisinde genellikle nem ve ısının yoğun olarak bulunduğu banyo ve de mutfak bölümlerinde sıkça görülmektedir. Bu bölümlerde sıkça görülmesinin nedeni ise bu haşerelerin yavrularının büyüyebilmek için mutlak suretle neme ihtiyaç duymalarıdır. Gümüş böceği haşeresi yumurta bırakarak üreyen zararlılar gurubuna dahildirler. Yıl içerisinde ortalama olarak 1 ile 2 kez, her yumurtlamada 100-150 arası yumurta bırakabilirler. Yavru bir gümüş böceği beyaz renge sahiptir. Gümüş böcekleri tahıllı gıda, mantar küfleri, pamuk, kağıt ve naylon türleri ile beslenirler. Bu haşereler halk arasında çatal kuyruk, gümüşçük, gümüşçün gibi isimler ile de anılırlar.
 
Gümüş böceği beslenmek için genellikle evlerimiz içerisinde bulunan eşyaları ve de besinleri kullanarak bizlere maddi zararlar verirler. Ayrıca bu haşereler pis yerlerde dolaşıp mikrop taşıdıkları için insanlara çok rahatlıkla hastalık bulaştırabilirler.

Aspendos İlaçlamaolarak konusunda uzman personelimiz ile gümüş böceği ilaçlama uygulaması yapmaktayız. Yaptığımız uygulamalarda alan da ki gümüş böceği  yok edilir. Uygulama alanın da ki farklar(açık kapalı mekan), kullandığımız ekipman da farklılıklar gösterir. Kullandığımız ilaç maksimum süre alan da kalarak korumasını uzun süre devam ettirir. Diğer bir uygulama yöntemimiz ise koruma amaçlı kaçırma tedbirleridir. Kullandığımız kaçırıcı, uzaklaştırıcılar gümüş böceğin de son derece etkilidir. Bu uygulama ile potansiyel risk taşıyan evler, oteller, bahçeler, okullar, çiftlikler, iş yerleri gümüş böceği sorunuyla karşılaşmadan tedbir almış olurlar. Kullandığımız ilaçlar SAĞLIK BAKANLIĞI VE DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (WHO) ONAYLIDIR.  Aspendos İlaçlamaolarak sizlere güvende bir yaşam alanı sunmak için 7/24 hizmet vermekteyiz. Ücretsiz keşif için bizi arayın Tel:0532 491 23 07

Whatsapp
Destek
Hemen Ara
0532 491 23 07