Karınca
Aspendos İlaçlamaFirması

Karınca

Yapılan araştırmalar, karıncaların ilginç bir şekilde elektriğe ve elektrikli cihazlara ilgi duyduğunu gösteriyor. Bu aslında tamamen günümüzdeki elektrik teknolojisinde kullanılan maddelerin karıncaların dikkatini çekmesiyle alakalıdır. Dünya üzerinde elektrikle ilgili arızaların neredeyse %30'una karıncalar sebep olmaktadır.
Karınca, zararlı ev hayvanlarından sayılır. Evde her yere girerek, yenebilecek her şeyi karıştırır ve yerler. Karıncalar, ısırmaları, evlere ve bahçelerdeki bazı meyve ağaçlarına dadanmaları ile her yere girdikleri için mikropları taşımaları bakımından zararlıdır.

Karıncaların sokuşları ve ısırışları deride yanıcı bir kızıllık yapar ve çok kaşındırır. Bazı cinslerinin zehri oldukça acı verir. Bazılarının soktuğu yer ise şişer ve çok sancı verir. Genel olarak karınca sokmasının yaptığı acı çabuk geçer. Isırılan yere alkol, ya da ballı, şekerli su sürmek iyi gelir.

Evlerde yemeklere dadanan karıncalar, geçiş yolları üzerinde her şeye dokundukları için birçok hastalıkları bulaştırabilir. Karıncaların bulaştırdıkları başlıca hastalıklar şunlardır: Tifüs, verem, dizanteri, veba ve şarbon. Bu hastalıkları geçtikleri yerden aldıkları mikropları yiyeceklere ve yemek kaplarına bulaştırmak suretiyle bize aşılarlar. Hastanelere dadanan karıncalar da, bulaşıcı hastalıkları, diğer hastalara taşıyabilir. Bitkileri kemirmek ve ısırmak suretiyle zarar yapan karıncalar da vardır. Evin tahta kısımlarını çürüten ve «Ev Süngeri» adı verilen mantar hastalığını da karıncalar yayar. Bahçedeki bitkilere olan zararları, kurtlar kadar önemli değildir. Olgun meyvalara dadanarak, bunları kemire kemire yuvalarına taşırlar.

Aspendos İlaçlamaolarak konusunda uzman personelimiz ile karınca ilaçlama uygulaması yapmaktayız. Yaptığımız uygulamalarda alan da ki karıncalar yok edilir. Uygulama alanın da ki farklar(açık kapalı mekan), kullandığımız ekipman da farklılıklar gösterir. Kullandığımız ilaç maksimum süre alan da kalarak korumasını uzun süre devam ettirir. Diğer bir uygulama yöntemimiz ise koruma amaçlı kaçırma tedbirleridir. Kullandığımız kaçırıcı, uzaklaştırıcılar karıncalar da son derece etkilidir. Bu uygulama ile potansiyel risk taşıyan evler, oteller, bahçeler, okullar, çiftlikler, iş yerleri karınca sorunuyla karşılaşmadan tedbir almış olurlar. Kullandığımız ilaçlar SAĞLIK BAKANLIĞI VE DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (WHO) ONAYLIDIR.  Aspendos İlaçlamaolarak sizlere güvende bir yaşam alanı sunmak için 7/24 hizmet vermekteyiz. Ücretsiz keşif için bizi arayın Tel:0532 491 23 07

Whatsapp
Destek
Hemen Ara
0532 491 23 07