Kulağakaçan
Aspendos İlaçlamaFirması

Kulağakaçan

Kulağakaçan (Forficula auricularia), Karınlarının bitimindeki çatal şekildeki kıskaçlarıyla göze çarparlar. Dermaptera takımındaki bu böcekler hem etçil (küçük böceklerle) hem de otçul olarak beslenirler. Yavru bakımı yapan böceklerdir. Kışları ağaç kovukları, taş dipleri, duvar çatlakları gibi kuytu köşelerde geçirirler. Bu yüzden evlerde de görülebilirler. Kulağakaçan ismi yanlış inanışlardan ileri gelmektedir; birçok insan kulağa girip beyine yerleştiğini düşünmektedir. Sanılanın aksine böyle bir durum söz konusu değildir.

Kulağakaçan böceği insanların tükettikleri yiyeceklerden beslendikleri için insan sağlığı için tehlike oluşturabilirler. Genellikle bitkilerden beslenen kulağakaçan böcekleri eve girdikleri takdirde uyurken insanların vücutlarında dolaşarak tehlike oluşturabilirler. Bu nedenle kulağakaçan böceği evinize girdiğinde profesyonel bir ilaçlama ekibinden yardım almanız gerekecektir.

Kulağakaçan böcekleri kişiyi ısırdıysa çok fazla telaş etmeye gerek yoktur ancak çok geçmeden muhakkak bir doktora başvurmak gerekir. İlk başlarda böcek ısırığı gibi görülen kulağakaçan böceği ısırığı sinek ısırığı gibi ayırt edilebilir. Bu nedenle fark edilmediği takdirde ciltte enfeksiyonlara neden olabilirler.

Aspendos İlaçlamaolarak konusunda uzman personelimiz ile Kulağakaçan böceği ilaçlaması uygulaması yapmaktayız. Yaptığımız uygulamalarda alan da ki Kulağakaçan böceği yok edilir. Uygulama alanın da ki farklar(açık kapalı mekan), kullandığımız ekipman da farklılıklar gösterir. Kullandığımız ilaç maksimum süre alan da kalarak korumasını uzun süre devam ettirir. Diğer bir uygulama yöntemimiz ise koruma amaçlı kaçırma tedbirleridir. Kullandığımız kaçırıcı, uzaklaştırıcılar Kulağakaçan böceğin de son derece etkilidir. Bu uygulama ile potansiyel risk taşıyan evler, oteller, bahçeler, okullar, çiftlikler, iş yerleri Kulağakaçan böceği sorunuyla karşılaşmadan tedbir almış olurlar. Kullandığımız ilaçlar SAĞLIK BAKANLIĞI VE DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (WHO) ONAYLIDIR.  Aspendos İlaçlamaolarak sizlere güvende bir yaşam alanı sunmak için 7/24 hizmet vermekteyiz. Ücretsiz keşif için bizi arayın Tel:0532 491 23 07

Whatsapp
Destek
Hemen Ara
0532 491 23 07