Yılan
Aspendos İlaçlamaFirması

Yılan

Yılanlar, genellikle üç metre öteyi görebilirler. Koku almada burun deliklerini değil dillerini kullanırlar. Uzun ve çatallı dillerinin her iki ucu havadan ve yerden gelen kimyasal kokuları alır. İçeri çekildiğinde dil ucundaki kokular damaktaki jakobson organında duyu haline dönüştürülür. Engerek yılanları zehirledikleri avının izini dilleriyle takip ederler ve ölüsünü bularak yutarlar. Yılanların burun delikleri, ağız kapalıyken alt çenedeki hava borusunun üzerine geldiğinden ağızlarını açmadan solunum yaparlar. Avlarını yutarken ağız açık olduğundan burun deliklerinin hava borusuyla ilgisi kesilir. Böyle zamanlarda, vücutlarında bulunan hava torbalarındaki yedek havadan faydalanırlar. Çoğu yılanın sadece sağ akciğeri gelişmiş, diğeri adeta kaybolmuştur.

Yılan zehiri av etini eritmeye yarayan kuvvetli bir sindirim sıvısıdır. Zehirsiz yılanlarda bile zehirli olan kuvvetli bir sindirim sıvısı vardır. Ağızlarına parmak sokulduğunda veya dişlendiğinde tükürüklerinden dolayı yanma ve şişme yapar. Dişleri sökülen zehirli yılanlarda dişler tekrar sürer. Yılanların renkleri ve boyları çeşitlidir. Zehirli yılanların başları üçgen ve kuyrukları küt olduğu söylenirse de bunlar kesin belirtiler olamaz. Her yılanı zehirli kabul ederek onlardan sakınmak gerekir.

Aspendos İlaçlamaolarak konusunda uzman eğitimli personelimizle yılan ilaçlaması yapmaktayız. Yılan ilaçlaması diğer haşere uygulamalarından çok daha farklıdır. Üç değişik yöntem uygulamaktayız. Birinci yöntem yılan ve akrep uzaklaştırıcılar bu yöntemle yılan ve akrep ilaçlama yapılan alana girmezler. Bu yöntemde hiçbir canlı zarar görmemiş olur.

İkinci yöntem ise sıvı ilaçlama yöntemi.

Üçüncü yöntem ise zehirli yem tekniği. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ilaç dozajının iyi ayarlanıp hedef dışı canlıların zarar görmesini engellemektir.  Biz genel olarak koruyucu olan ilk 2 yöntemi tavsiye ediyoruz. Kullandığımız ilaçlar SAĞLIK BAKANLIĞI VE DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (WHO) ONAYLIDIR.  Aspendos İlaçlamaolarak sizlere güvende bir yaşam alanı sunmak için 7/24 hizmet vermekteyiz. Ücretsiz keşif için bizi arayın Tel:0532 491 23 07

Whatsapp
Destek
Hemen Ara
0532 491 23 07